logo_wolontariatu.png

OPIEKUN WOLONTARIATU: Marta Łożyńska

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY!

Wolontariat jest zdefiniowany przez „Centrum Wolontariatu” jako świadoma i wolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczających poza więzi rodzinne. To bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej, uczniów i rodziców - na rzecz potrzebujących. U jego postawy stoi szacunek i tolerancja wobec drugiego człowieka.

Podejmowana przez uczniów - wolontariuszy - aktywna działalność wpływa pozytywnie na temat rozwoju osobowości oraz jest sprawą ważną i pożądaną ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Szkolny wolontariat w dziale:
- rozwijanie Idei Wolontariatu,
- kształtowanie wrażliwości na Potrzeby w Cierpienie drugiego człowieka,
- Kształtowanie postawy bez pomocy Zasobów człowieka.

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do uczniów klas IV - VIII, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

Jeżeli masz: dużo optymizmu i chęci do działania, odwagę, empatię, otwartość, odpowiedzialność, wrażliwość i kulturę osobistą zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariusza.

REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

1.    Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

2.    Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu.

3.    Opiekę nad Szkolnym Wolontariatem sprawuje pedagog – Marta Łożyńska która czuwa nad tym, by działalność Koła Wolontariatu była zgodna ze Statutem Szkoły.

4.    Miejscem działania organizacji Szkolnego Koła Wolontariatu jest siedziba szkoły.

5.    Członkiem Szkolnego Koła Wolontariatu może być każdy uczeń, który włączył się w jego pracę i wyraża chęć pełnego w nim uczestnictwa.

6.    Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu opiera się na zasadzie dobrowolności i bezinteresowności.

Warsztaty w Pilskim Banku Żywności

We wtorek 12 listopada 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w warsztatach na temat wolontariatu zorganizowanych w Pilskim Banku Żywności w Pile. W trakcie zajęć  mogli dowiedzieć się ile osób potrzebujących pomocy  jest w naszym regionie oraz  jak jest dystrybuowana żywność  zbierana przez wolontariuszy.

Uczestnicy mogli też nabyć praktyczne umiejętności przydatne przy zbieraniu żywności.  Wykazali się  przy tym wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Swoje pomysły na bardziej efektywne pozyskiwanie żywności , będą mogli  wdrożyć  już w dniach  29 - 30 listopada 2019 roku podczas  przedświątecznej zbiórki  żywności w Lidlu na osiedlu Górnym.

Kwesta na Hospicjum im. Stanisławy Leszczyńskiej

Na Cmentarzu Komunalnym w Pile 3 listopada 2019 roku wolontariusze ze SP 7 aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na wyposażenie  już działającego Hospicjum Stacjonarnego przy ul. Królewskiej w Pile. Wolontariusze pełni werwy, optymizmu i z uśmiechem na twarzy, uczestniczyli w tej szlachetnej akcji.

Marta Łożyńska

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska:

Od początku października można przynosić do szkoły karmę, koce i zabawki dla zwierząt ze schroniska w Leszkowie.

Marta Łożyńska