AKTYWNA TABLICA 2021/2022

ZAKUP DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA

RZĄDOWY PROGRAM ROZWIJANIA SZKOLNEJ INFRASTRUKTURY ORAZ KOMPETENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z ZAKRESU TECHNOLOGII INFORMACYJNO - KOMUNIKACYJNEJ NA LATA 2020-2024 “AKTYWNA TABLICA”

DOFINANSOWANIE: 35000 zł

WKŁAD WŁASNY: 8750 zł

Szkoła nasza bierze udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoła otrzymała dofinansowanie zakupu tablic interaktywnych, które są wykorzystywane w edukacji wczesnoszkolnej.

Dzięki zastosowaniu tablic interaktywnych i posiadanych wcześniej rzutników multimedialnych lekcje są wzbogacone o ćwiczenia i treści zawarte w multibookach i e-podręcznikach, co uatrakcyjnia lekcje i pomaga lepiej zrozumieć przekazywane treści.  Tablice umożliwiają również oglądanie filmów edukacyjnych oraz przedstawianie prezentacji multimedialnych wykonanych przez nauczycieli i uczniów oraz wykorzystanie zasobów Internetu do utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności.

Nauczyciele zostaną przeszkoleni zarówno w obsłudze tablic jak i wykorzystaniu ich w pracy.

Szkolny kodeks TIK

1. Wspólnie planujemy i realizujemy wszystkie zadania.

2. Dzielimy się doświadczeniem i umiejętnościami z innymi członkami zespołu.

3. Utrzymujemy sprawną komunikację za pomocą poczty elektronicznej.

4. Telefony komórkowe uczniów i nauczycieli są wyłączone. Korzystanie z telefonu jest za wcześniejszą zgodą nauczycieli i tylko wówczas, gdy pomogą w uczeniu się.

5. Nauczyciele wskazują uczniom internetowe narzędzia i zasoby (programy, strony internetowe, filmy, itp.), które ułatwią im uczenie się.

6. Uczniowie i nauczyciele zawsze wskazują źródło, skąd pochodzi wykorzystany materiał.