Wolontariusze mogą współpracować, którzy mają otwarte serca i chcą pomagać innym.

logo_wolontariatu.png

Opiekun: Ż. Bąk

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY!

Wolontariat jest zdefiniowany przez „Centrum Wolontariatu” jako świadoma i wolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczających poza więzi rodzinne. To bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkół, uczniów i rodziców - na rzecz potrzebujących. U postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wolontariat umożliwiający przeszukiwanie czasu wolnego od pracy. Podejmowana przez uczniów - wolontariusze aktywni pozytywnie na temat rozwoju osobowości, ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Szkolny wolontariat w dziale:
- rozwijanie Idei Wolontariatu,
- kształtowanie wrażliwości na Potrzeby w Cierpienie drugiego człowieka,
- Kształtowanie postawy bez pomocy Zasobów człowieka.

Świąteczna Zbiórka Żywności

W pierwszy weekend grudnia 2018 r. – zanim rozpoczęły się generalne porządki w domach – młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 brała udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Pilski Bank Żywności.

Uczniowie z klas siódmych i ósmych zachęcali klientów marketu LIDL, by zakupili produkty spożywcze dla najbiedniejszych. Kolejny już raz nastolatkowie przekonali się, że z uśmiechami na twarzach da się wiele osiągnąć, a weekendowe popołudnie można od czasu do czasu spędzić inaczej. Jak? Na przykład pracując w ramach wolontariatu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym dziewczętom i chłopcom, którzy – pomimo treningów sportowych i nauki – znaleźli chęci i czas i byli wolontariuszami. W ten sposób sprawiliście radość wielu ubogim rodzinom oraz ludziom samotnym.