"Harcerze w walkach o niepodległość"

Film ten zajął III miejsce w regionalnym konkursie pt. "Harcerze w walkach o niepodległość" organizowanym przez poznański IPN. Autorami filmu są harcerze z naszej 8 DH im. Danuty Siedzikówny "Inki".

Rita Sadowska

Pomocne dłonie

Druh Szymon w teleexpresie

Hufcowy Turniej Piłki Nożnej - Wyrzysk 2021

Sprawozdanie z działalności 6 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” i 8 Drużyny Harcerskiej im. Danuty Siedzikówny „Inki”

W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 6 GZ „Leśne Skrzaty” składa się z 8. zuchów – 3 dziewczynek i 5 chłopców. 8 Drużyna Harcerska im. Danuty Siedzikówny „Inki” składa się z 7 harcerzy – 5 dziewczynek i 2 chłopców. Oprócz zdobywanych sprawności takich jak:

·        Niewidzialna ręka;

·        Mistrz gier i zabaw

zuchy i harcerze brali udział w następujących imprezach i akcjach:

1.      Zorganizowanie w trybie zdalnym, Hufcowego Konkursu Plastycznego pt. „Portret Leśnego Rycerza”.

2.      Udział  harcerzu i zuchów w Hufcowym Konkursie Plastycznym pt.” Portret Leśnego Rycerza” – zajęcie III miejsca w kategorii zuchy (Zosia Czubek) i zajęcie II miejsca w kategorii harcerze (Antonina Leniec)

3.      Przedstawienie wyników Hufcowego Konkursu Plastycznego pt. „Portret Leśnego Rycerza” w formie filmu

4.      Współpraca z Fundacją Złotowianka i parafią pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Pile  - prowadzenie zbiórki nakrętek plastikowych dla Agaty Koc,

5.      Udział 8 DH im. Danuty Siedzikówny „Inki” w zbiórce żywności i artykułów chemii gospodarczej dla rodaków na Wileńszczyźnie Prowadzenie kącika zuchowego i harcerskiego, na korytarzu szkolnym, w którym relacjonujemy nasze działania.

6.      Prowadzenie, w trybie zdalnym, zbiórek 6 GZ „Leśne Skrzaty” i 8 DH im. Danuty Siedzikówny „Inki”,

7.      Przygotowanie uczestników Hufcowego Turnieju Warcabowego, który odbędzie się 15 maja br. w Falmierowie

8.      Przygotowanie kart z życzeniami na Dzień Myśli Braterskiej oraz przygotowanie gazetki tematycznej z tej okazji

9.      Przystąpienie do zdobywania sprawności zuchowej i harcerskiej „Zdobywcy Trefla” związanej z Powstaniem Wielkopolskim

10.   Przygotowanie gazetki dotyczącej Powstanie Wielkopolskiego

11.   Od maja 2021 zbiórki odbywają się w zuchówce szkolnej.

6 GZ „Leśne Skrzaty” składała  się z 23 zuchów, a 8 Drużyna Harcerska im. Danuty Siedzikówny „Inki”  z 9 harcerzy. Oprócz zdobywanych sprawności takich jak:

·        „Zawiszak”;

·        „Znawca własnej miejscowości”;

·        „Mistrz gier i zabaw”;

·        „Łazik”;

·        „Niewidzialna ręka”.

Zuchy i harcerze brali udział w następujących imprezach i akcjach:

1.      Pilski Marsz Żołnierzy Wyklętych.

2.      Bieg Tropem Wilczym z okazji pilskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

3.      Świątecznej zbiórce żywności w sklepie PSS Społem „Ananas”.

4.      Zbiórce żywności dla dzieci z domów dziecka oraz dla dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie.

5.      Pakowanie paczek dla Kresowiaków.

6.      Kiermasz wielkanocny i pozyskanie funduszy na biwak.

7.      Pozyskanie dwóch bezpłatnych  miejsc na  obóz harcerski w Próchnówku.

8.      Organizacja biwaku w Stobnie.

9.      Obietnica zuchowa i przyrzeczenie harcerskie.

10.   Zbiórce pieniędzy na letni wypoczynek dzieci z Wileńszczyzny.

11.   Współpraca z Kołem Przyjaciół Harcerstwa skupiającym rodziców, którzy aktywnie pomagają w organizacji różnych przedsięwzięć.

12.   Zbiórka makulatury, nakrętek i baterii dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

13.   Prowadzenie strony internetowej gromady www.6gz.c0.pl.

14.   Prowadzenie kącika zuchowego i harcerskiego.

15.   Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Pile.