PROMOCJA ZDROWIA

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie 2020

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie 2014

Na zdrowie znaczący wpływ ma styl życia, forma pracy i nauki, a także sposób spędzania wolnego czasu. Praca i wypoczynek powinny być dla ludzi źródłem zdrowia, a więc w promocji zdrowia najważniejszym elementem jest troska o siebie i innych. Promowanie zdrowego trybu życia wspiera osobisty i społeczny rozwój człowieka, poprzez rozpowszechnianie informacji, a tym samym edukację społeczeństwa.

Nadrzędnym celem projektu „Szkoła promująca zdrowie” jest rozpowszechnianie zdrowego stylu życia w całej społeczności szkolnej, zarówno wśród uczniów jak i pracowników.

Promocja zdrowego trybu życia to proces pomagający w kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych oraz zachęcający do regularnej aktywności fizycznej.